Zdrowie

Zdrowa zasada żywieniowa starorzytnich Rzymian !

Dodane: przez TomHum
na podstawie zdrowie.gazeta.pl

Senatorowie rzymscy najbardziej na świecie bali się otrucia, obawiając się o swoje życie wymyślili więc złotą zasadę zdrowego odżywiania

W celu zobrazowania dlaczego warto zmienić nawyk żywieniowy posłużę się historią, przytoczoną przez profl. Medycyny Uniwersytetu Warszwskiego Marka Naruszewicza, który powiedział wprost, że nie ważna jest dziejsza techologia i osiągnięcia naukowe w dziedzinie dietetyki i żywności.

 

Tak jak kiedyś wystarczy i dziś wyciągać wnioski z historii, korzystać z mądrości przodków być żyć zdrowo i nie musieć nadmiernie koncentrowac się na zdrowej żywności.

 

"Senatorowie rzymscy najbardziej na świecie bali się otrucia. My też powinniśmy: dziś nas może podtruwać niekontrolowana żywność. Rzymianie wiedzieli, że nie można gospodarza urazić i w ogóle nie jeść na przyjęciu. Z drugiej strony: gdyby zjedli w nadmiarze coś zatrutego, byliby bez szans. Wymyślili więc złotą zasadę zdrowego odżywiania: jeść wszystko, ale w małej ilości! Jedyne, czego należy się trzymać w żywieniu, to ciągła zmiana, urozmaicenie. Mamy dziś taki ogromny wybór: koloru, form, smaku. Jemy, niestety, oczyma. Wybieramy to, co znamy. Dla zdrowia warto z tym walczyć, próbować.."

comments powered by Disqus