Kariera

Sztuka negocjacji według Donalda Trumpa (video)

Dodane: przez TomHum
na podstawie pl.wikipedia.org

Każdy zna Donalda Trumpa albo przynajmniej słyszał o nim... Donald John Trump to amerykański przedsiębiorca, miliarder. Właściciel licznych nieruchomości komercyjnych w USA, założyciel Trump Organization. Prowadził również w USA TV show – The Apprentice.

Twoim zdaniem Ty nie musisz umieć negocjować?

  • Bo masz twarde umiejętności (tzw hard skills) a negocjacje czyli umiejętności miekkę (tzw. soft skills)( sa dla handlowców, sprzedawców i marketingowców może prawników?

  • Bo uważasz, że zarabiasz na życie po swojemu a negocjacje są dla tych, którzy faktycznie na nich zarabiają na chleb?

  • A może uważasz, że negocjacje są jedynie ważne w niektózych obszarach życia i jeżeli się ich nie dotgnknie nie warto nawet zabierać się za naukę ?

 

BŁĄD

 

"Negocjujemy od chwili narodzin!!

kiedy głośnym krzykiem dajemy znać o swym głodzie lub innej potrzebie. Później następują chwile przymilania się dwulatka do mamy, pierwsze starcia w szkole, próby nakłonienia koleżanki do pójścia na nocny spacer czy zmuszenia narzeczonego, by umył samochód. A stąd już tylko krok do zawierania wielomilionowych umów, zakupu nieruchomości, wyboru dostawców, ustalania zasad kooperacji, określania swej pozycji w firmie. Politycznie poprawne byłoby określenie negocjacji jako dążenia do obustronnych korzyści. Jednak rzeczywistość jest inna -- każdy, kto zasiada do rokowań, ma jeden cel: ZWYCIĘSTWO "  Donald Trump

Tagi:
comments powered by Disqus