Zdrowie

Jak przez diętę uchronić ciało przed przedwczesną śmiercią?

Dodane: przez TomHum
Gdzie to kupię? zdrowie.gazeta.pl

Nasz organizm kształtuje się przez pierwsze 16-17 lat, a potem już tylko ponosimy konsekwencje pokarmu jakie mu zafundowaliśmy... rozmowa z prof. Markiem Naruszewiczem "z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego"

Według prof. Naruszewicza "Od chwili przyjścia na świat jesteśmy narażeni na tzw. zmiany epigenetyczne, czyli oddziaływanie środowiska na genom człowieka. Tymczasem ok. 30% ludzi rodzi się z wieloma polimorfizmami genetycznymi. To nie są wady, bądź mutacje genetyczne, tylko swoista podatność na pewne schorzenia.

W skrócie:

My ludzie rodzimy się z różnymi wadami genetycznymi, które powodują, że jesteśmy podatni to na nowotwory, alergie,  itd.

To, czy i kiedy się ujawni tzw mutacja zmieni już w realne schorzenie, zależy od środowiska w której sie rozwija, zwłaszcza diety.

W skrócie:

Jeżeli jemy źle pomagamy chorobom, wirucosm jak i równiez wadom genetycznym na szybką mutację. Zamiast zachorowac w wieku starczym możesz sie doczekać choroby w wieku już 30 lat co niewątpliwe jest felernym startem w najlepszy wiek u cżłowieka. Właśnie wtedy się dorabiasz i możesz żyć po swojemu na swoim i tak jak Ty chcesz więc bądź zdrowy.

 

Keep calm keep healthy and enjoy life :)

Wg. prof. Jeśli nastolatek ma początkowe zmiany miażdżycowe i nic się z tym nie robi, może dostać zawału zaraz po trzydziestce. A wystarczyłoby dzieciom mierzyć poziom cholesterolu." czyli zabierac cole i chipsy a dawać zdrowszy pokarma 5 dni w tygodniu a słodycze i chipsy np, na sam weekend,

comments powered by Disqus